Korzystając z pobytu w Niemczech, wpadła mi w ręce książka F. Jekera związana w tworzeniem martwego drewna. Tytuł niemieckiego tłumaczenia książki to „Das Totholz unserer Bonsai”
Literatura
Kopcewicz, Lewak „Fizjologia roślin”
Fizjologia roślin to nauka o procesach życiowych roślin, funkcjach ich organów oraz funkcjach życiowych roślin. Czyli stanowi jedną z podstawowych źródeł wiedzy dla świadomego bonsaisty. Dlatego warto przebrnąć przez te prawie 800 stron 🙂
John Naka: Bonsai Techniques (1&2)
Przez bonsaistów na całym świecie obie pozycje stanowia swojego rodzaju biblię bonsaisty. Johan Naka to wyjątkowa postać na scenie bonsai, który zdążył przed śmiercią zapisać swoją wiedzę w obu wydawnictwach, tworząc wyjątkowe dzieło, pozwalające wejść w świat bonsai (część 1) oraz poznać bardziej zaawansowane techniki (część 2).
Francois Jeker: Bonsai Aesthetics – A Practical Guide (1&2)
Autor w dwuczęściowym wydaniu „Bonsai Aesthetics” objaśnia założenia estetyki związanej z bonsai. Pierwsza część zawiera podstawowe informacje, znane być może nieco bardziej zaawansowanym amatorom, ale mimo to warto do niej zajrzeć celem usystematyzowania wiedzy.
Czytaj dalej Francois Jeker: Bonsai Aesthetics – A Practical Guide (1&2)